به گزارش صبح توس؛ دکتر مهدی قلیان، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: در قالب دومین مرحله تزریق واکسن اسپوتنیک 9 هزار دُز واکسن به قطب 9 کشور، شامل دانشگاه‌های علوم پزشکی مستقر در استان‌های خراسان رضوی، جنوبی و شمالی اختصاص یافته است.

وی بیان کرد: 3300 دُز از این واکسن‌های اسپوتنیک، ویژه نوبت دوم، سهم دانشگاه علوم پزشکی مشهد است و هیچگونه کمبودی بابت تزریق نوبت دوم این نوع واکسن در مناطق زیر پوشش این دانشگاه وجود ندارد.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد تصریح کرد: با ورود محموله جدید، تزریق دز دوم واکسن اسپوتینک به تازگی در استان خراسان رضوی آغاز شده است و از بابت تامین این واکسن برای دز دوم هیچ نگرانی نیست.

دکتر قلیان با بیان اینکه ایجاد فاصله زمانی تزریق واکسن کرونا بین نوبت اول و دوم تا 2 ماه یا 8 هفته مشکل‌آفرین نیست و اثربخشی آن را کاهش نمی‌دهد، خاطرنشان کرد: طبق قول‌های داده شده دُز دوم واکسن چینی سینوفارم نیز بزودی در اختیار دانشگاه علوم پزشکی مشهد قرار می‌گیرد.

وی تأکید کرد: پس از اتمام دُز دوم سالمندان بالای 70 سال، دور دوم لکه‌گیری افراد 70 سال به بالایی را که واکسن نزده‌اند را آغاز خواهیم خواهیم کرد تا تمامی سالمندان بالای 70 سال واکسینه شوند.

انتهای پیام/