به گزارش صبح توس؛ محمود شبان، مدیر جهاد کشاورزی خلیل آباد، اظهار داشت: پروژه های انتقال آب با لوله در بازه زمانی سه ماه نخست سال جاری به منظور صرفه جویی در مصرف آب کشاورزی و افزایش راندمان تولید اجرا شده است.

وی با بیان اینکه به منظور صرفه جویی در مصرف آب کشاورزی و افزایش راندمان تولید  انتقال آب با لوله در بازده زمانی سه ماه نخست سال اجرا شد، خاطرنشان کرد:  4 طرح آبرسانی انتقال آب با لوله در روستاهای  تکمار، کندر، دهنو و مهدی آباد  از توابع بخش مرکزی و ششطراز به بهره برداری رسید.

مدیر جهاد کشاورزی خلیل آباد با تاکید بر اینکه طرح انتقال آب با لوله به طول حدود بیش از 12 کیلومتر برای این چهار روستا اجرا شده که با اجرای این طرح ها 190هکتار از اراضی روستاهای مذکور  می شود، تصریح کرد: بیش از این آبیاری این روستاها به صورت سنتی انجام می شد میزان هدر رفت آب 50 درصد بود اما در انتقال آب با لوله بازدهی آن به 100 درصد می رسد.

وی همچنین اذعان کرد: برای اجرای این طرح ها در کل مبلغ 10 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است و با اجرای این طرح ها برای   40  نفر به صورت مستقیم و برای 170 نفر به صورت غیر مستقیم شغل ایجاد شده است.

شبان در پایان عنوان کرد: متقاضیان و بهره برداران منابع آبی جهت صرفه جویی در مصرف آب و کاهش هزینه های تولید نسبت به پیگیری طرح های خود در زمینه طرح های آبیاری به مدیریت جهاد کشاورزی برای تشکیل پرونده و اقدامات بعدی مراجعه کنند.

انتهای پیام/