به گزارش صبح توس؛ مسلم ساقی، فرماندار شهرستان کاشمر ظهر امروز در دیدار با کارکنان جهاد کشاورزی شهرستان که در سالن اجتماعات جهاد کشاورزی برگزار شد، ضمن تبریک دهه کرامت، اظهار داشت: جهاد کشاورزی جایگاه ویژه ای در تامین امنیت غذایی کشور با تولیدات و فعالیت های خود در شهر و روستا دارد.

وی با بیان اینکه یکی از بزرگترین بخش های کشور در زمینه تولید اشتغال خانواده بزرگ جهاد کشاورزی محسوب می شود که این امر اهمیت این نهاد مردمی و برخواسته از دل مردم را اثبات می کند، خاطرنشان کرد: با توجه به خشکسالی های اخیر، استفاده بهینه از منابع آب و اصلاح آبیاری بخش کشاورزی باید همیشه مورد تاکید قرار گیرد و طرح ها و پروژه های ابیاری تحت فشار نیز با جدیت بیشتری دنبال شود.

فرماندار کاشمر جایگزین کردن کودهای شیمیایی، تناوب کشت با توجه به منابع محدود آب و افزایش بهره‌وری کشاورزی را از عوامل کشاورزی پایدار برشمرد.

خرده مالکی و کمبود منابع آبی از مشکلات بخش کشاورزی کاشمر است
مدیر جهاد کشاورزی کاشمر نیز به ارائه مختصر فعالیت های مجموعه جهاد کشاورزی کاشمر پرداخت و اذعان کرد: کمبود منابع آب، خرده مالکی و پایین بودن سطح زیر کشت از مشکلات بخش کشاورزی کاشمر است.

وی همچنین در پایان افزود: برنامه ریزی و اجرای برنامه های عملیاتی،به نتیجه رساندن طرح های نیمه تمام،دایجاد مجتمع دامپروری، افزایش ضریب مکانیزاسیون، اجرای الگویی کشت گیاهان کم آب طلب، گسترش زنجیره های تولید با هدف تولید پایدار و رفع تداخلات در اراضی کشاورزی را از اولویت های مجموعه جهاد کشاورزی کاشمر در سال جاری خواهد بود.

انتهای پیام/