به گزارش صبح توس؛ سید محسن رهنمایی با اعلام این خبر اظهار کرد: همزمان با فرارسیدن دهه پرخیر و برکت کرامت، اقدامات گسترده‌ای در راستای منظر سازی، نورپردازی و رفت و روب ویژه شهر آغاز شد که این فعالیت ها همزمان با ولادت حضرت علی بن موسی الرضا(ع) به اوج خود خواهد رسید.

وی افزود: بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده، نورپردازی ویژه در محورهای منتهی به حرم مطهر صورت گرفته و بیش از مدیرکل هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری مشهد، بیان کرد: ۲۳۰ هزار متر طول از ریسه های نوری نصب شده در نقاط مختلف شهر، زینت‌بخش منظر شبانه مشهدالرضا هستند. همچنین بیش از ۱۵۰ المان نوری خورشیدی، ۱۰۴ چراغ گوبو با طرح تبریک دهه کرامت و ۴۶ المان نوری "یا رضا(ع)"، در نقاط مختلف شهر نصب و فعال هستند.

رهنمایی خاطرنشان کرد: علاوه بر موارد یاد شده، ۳۴ المان شمسه با ترکیب پارچه های الوان در نقاط مختلف شهر جانمایی شده و بالغ بر ۱۳۰۰ مورد از پرچم های الوان عرشه پل ها و میادین شاخص شهری تعویض شده است.

وی اضافه کرد: در این ایام، نظافت و رفت و روب معابر منتهی به حرم مطهر رضوی و معابر پر تردد شهری به صورت ویژه در حال انجام است تا مشهدالرضا، میزبانی شایسته ای از زائران و مجاوران حرم مطهر رضوی داشته باشد.