سید احمد رضوی در گفت‌وگو با خبرنگار صبح توس؛ اظهار کرد: این انتخاب، یکی از دستاوردهای میزبانی رقابت‌های فوتبال قهرمانی لیگ زیر 17 سال منطقه 6 کشور است که از 28 بهمن‌ماه گذشته تا دیروز در این شهر برگزار شد.

وی گفت: باوجودی که تربت‌حیدریه از حیث تولید زعفران رتبه نخست جهان را دارد و در حوزه ابریشم نیز نخستین مرکز تولید در کشور بوده، اما تا امروز در هیچ‌یک از این دو محصول، نتوانستیم برند خاصی را به نام تربت‌حیدریه معرفی و خود را با آن‌ها شاخص کنیم.

رضوی افزود: این در حالی است که تنها یک ماه بعد افتتاح ورزشگاه پنج‌هزارنفری آزادی، علاوه بر آنکه از حیث فنی محیط خوبی را برای رقابت‌های کشوری عرضه کردیم، از حیث پذیرایی نیز چنان برخوردی با تیم‌ها داشتیم که حتی استان‌های فوتبال خیزی مثل مازندران و کرمان مجذوب فضای ورزشی تربت‌حیدریه شدند.

رئیس هیئت فوتبال تربت‌حیدریه گفت: محمد بابایی مدرس رسمی AFC و فدراسیون فوتبال ایران و  استعداد یاب فدراسیون فوتبال در لیگ منطقه 6 کشور نیز در این مدت به ارزیابی پتانسیل‌های فنی بازیکنان پرداخت که البته نتیجه آن به‌زودی از سوی فدراسیون فوتبال اعلام می‌شود.

رضوی افزود: در کنار این‌ها پیشنهاد امتیاز یک میزبانی بزرگ ملی نیز به تربت‌حیدریه اعلام‌شده که چون هنوز قطعی نشده و در حال مذاکره و رایزنی هستیم، نمی‌توانم آن را رسانه‌ای کنیم.

ورزشگاه پنج‌هزارنفری تربت‌حیدریه دی‌ماه امسال با حضور وزیر ورزش و جوانان افتتاح و این نخستین میزبانی کشوری این ورزشگاه ۱۱ هکتاری است.

انتهای پیام/