سعید چیتی در گفتگو با  صبح توس؛ اظهار کرد: مشارکت مردم در امور مختلف باعث افزایش پویایی و نشاط اجتماعی می‌شود و در همین راستا مجمع خیرین روستا با رویکرد بسترسازی و افزایش مشارکت‌پذیری مردم و برنامه‌ریزی برای توسعه همه جانبه روستاها در بخش مرکزی کاشمر تشکیل شده است.

 

وی ادامه داد: مجمع خیرین که متشکل از دهیار، دو عضو شورا، امام جماعت مسجد، معتمد ساکن و معتمد غیرساکن از اهالی هر روستا می‌باشد اهدافی مانند عمران و آبادانی، اشتغال و توانمندسازی، بهداشت و سلامت، آموزش و تحصیل دانش‌آموزان و رفع موانع و نیز مسائل فرهنگی را دنبال می‌کنند.

 

بخشدار مرکزی کاشمر یادآور شد: با تشکیل این مجمع شاهد افزایش مشارکت مردم در امور روستاها هستیم به گونه‌ای که از ابتدای امسال تا پایان مهرماه از محل مشارکت مردم در 16 روستای بخش مرکزی، مبلغ 5 میلیارد و 296 میلیون ریال برای فعالیت‌های عمرانی، آموزشی و فرهنگی کمک شده است.

 

چیتی گفت: همچنین از آبان تا بهمن‌ماه امسال این مشارکت از 16 روستا به 21 روستا رسیده و در همین راستا مبلغ 15 میلیارد و 530 میلیون و 500 هزار ریال برای آبادانی روستاها کمک شده است که از این میزان حدود یک سوم آن در قالب اهدای زمین صورت گرفته است ضمن اینکه در چهار ماه اخیر شاهد افزایش 25 درصدی مشارکت مردم نسبت به شش ماه اول سال بودیم.

 

وی افزود: به عنوان مثال جهت آسفالت ورودی روستای زنده‌جان 400 میلیون ریال توسط خیر محترم حاج آقای صالحی کمک شده است و در روستای ممرآباد منزل آقای بشیری به مبلغ 200میلیون ریال برای بازگشایی معابر و در روستای رزق‌آباد 500 متر زمین به مبلغ 750 میلیون ریال توسط آقای حسین‌پور برای عمران و 170 میلیون و 350 هزار ریال هم توسط مردم برای سالن ورزشی و 500 میلیون ریال توسط آقای منزوی برای انجام روشنایی روستا و امور آموزشی اهدا شده است.

 

چیتی خاطرنشان کرد: همچنین هزار و 500 متر زمین توسط برادران طباطبایی در روستای تل‌آباد برای انجام امور عمرانی به مبلغ 400 میلیون ریال اهدا شده و در روستای حاجی‌آباد آقای زحمتکش یک قطعه زمین هزار متری برای اجرای پارک به مبلغ 100میلیون ریال اهدا نموده‌اند و همچنین آقای بهشتی حق‌الاجاره پنج واحد آپارتمان در خیابان کوشش مشهد را برای عمران و مشکلات روستا در اختیار دهیار و شورا قرار داده‌اند.

 

بخشدار مرکزی کاشمر ادامه داد: اهدای 2 هزار و 250 متر زمین برای آرامستان روستای مغان به مبلغ 250 میلیون ریال توسط خانم برومند و آقای غلام‌نژاد و همچنین توسط فرگی‌های مقیم کاشمر مبلغ 300 میلیون ریال برای آسفالت روستا و در روستای تربقان منزل مسکونی ضیاء مومنی به مبلغ 70 میلیون ریال و منزل مرحوم عباس فتحی به مساحت هزار متر به مبلغ 600 میلیون ریال جهت عمران روستا اهدا شده است.

 

وی گفت: مردم روستای فرح‌آباد نیز برای لایروبی قنات روستا 580 میلیون ریال جمع‌آوری کرده‌اند و زمینی به مساحت هزار و 125مترمربع نیز برای امور عمرانی روستا توسط آقای تیموری به مبلغ 120 میلیون ریال اهدا شده است.

 

بخشدار مرکزی کاشمر به اهدای زمین به مساحت 2 هزار و 250 متر توسط ورثه مرحوم نجفی در روستای فروتقه برای فعالیت‌های عمرانی به مبلغ یک میلیارد و350 میلیون ریال اشاره کرد و گفت: ورثه مرحوم محمد غفاری نیز در این روستا دو هزار و 250 متر زمین به مبلغ سه میلیارد و ۳۷۵میلیون ریال و ورثه مرحوم طباطبایی مبلغ 300 میلیون ریال برای فعالیت‌های آموزشی و فرهنگی در روستا در نظر گرفتند که موارد ذکر شده گوشه‌ای از مشارکت مردم عزیز بخش مرکزی در حوزه‌های مختلف است.

 

چیتی در پایان مبلغ کل مشارکت مردم روستاهای بخش مرکزی کاشمر را بیست میلیارد و 826 میلیون و 500 هزار ریال اعلام کرد.

انتهای پیام/